התקשר עכשיו

ד"ר דן הרשקוביץ

03-5222704 0503344186

צור קשר

השתלות ושתלים דנטלים

שתלים דנטלים הפכו בעת האחרונה לטיפול רווח בקרב המטופלים נדמה שרפואת השיניים עברה מהפך וכולם רצים כאחוזי אמוק לבצע שתלים.

במרפאתי מתייחסים בכובד ראש לכל שן ושן ידינו לא קלה על הדק העקירות ורק לאחר שבאמת כלו כל המאמצים להציל את השן  נפנה להחליף שן בשתל.

בעקבות התפתחות התחום ישנן מספר תסריטים אפשריים וכן שילוב שלהם

1 שיקום של איזור מחוסר שיניים :במקרה שהמטופל מגיע ללא שיניים מתבצעים שתלים באזור לאחר צילומים ותיעוד מתאים .במידה וחסרה עצם יתכן ונאלץ להוסיף עצם על מנת להפיק את מלוא הפוטנציאל של הלסת להעניק תמיכה לשתלים ולשיניים שמותקנות עליהן תהליך ההשתלה פשוט וכרוך בהרדמה מקומית קידוח בעצם הלסת לאורך ולקוטר הרצויים החדרת השתל תוך הקפדה על קיבוע מיידי ובחלק מן המקרים יתכן שיקום מידי ושחרור המטופל עם שיניים .

במקרים של חוסר עצם נרחב היכן שתוספת עצם היא בסיכון גבוה זמן ההחלמה ארוך יותר ויכול להגיע לחצי שנה ויותר ואף יתכן שהשיקום יעשה שלא בעזרת גשר קבוע אלה בעזרת תותבת המוחזקת במקומה באמצעות מחברים (אטצ’מנטים) או טלסקופים או שלד טיטניום המיוצר בc.n.c

כל מקרה לגופו

2 שיקום איזור המצריך עקירות

במקרה שכזה רצוי לבצע שימור של רמת העצם והחניכיים על מנת להבטיח המשך תפקוד ואסתטיקה .לצורך כך מומלץ לבצע השתלה מידית לרוב בתוספת של עצם וממברנה ובאזורים אסתטיים לעיתים יש צורך להשתיל גם חניכיים שנלקחות מאזורים אחרים של הפה.

גם במקרים אלו פעולת ההשתלה היא פשוטה קידוח והחדרת השתל למקומו המתוכנן בתסריט שכזה לרוב מתאימים את השתל לאזור הנעקר.

שתל הוא מתקן מטיטניום רפואי לרוב בצורה קונית דמוי בורג  בחלק הפנימי של השתל תבריג המאפשר חיבור הדוק של מבנה.

מבנה הוא החלק המחבר בין השתל לכתר

מהוא אורך החיים של השתל? מרבית השתלים מתפקדים למעלה מ10 שנים אולם יתכנו מצבים שבהם השתלים שורדים פחות מכך הסיבות לך מגוונות שינוי במצב הבריאות של המטופל שינויים בכמות או באיכות השיניים הסמוכות כשלים מכניים בעיות חניכיים לא מטופלות.